با قسمت دیگری از  آموزش سئوی وردپرس در خدمت شما هستیم. در این مقاله می‌خواهیم در مورد تاثیر متاتگ‌ها در سئو صحبت کنیم.

متاتگ‌ها در سئو

همیشه قبل از ورود به مبحث اصلی، تعریفی از گزینه پیش‌رو ارائه می‌دهیم. آیا می‌دانید متاتگ چیست؟
متاتگ‌ها در واقع اطلاعات خلاصه شده‌ای از مطلب ایجاد شده در برگه یا نوشته‌ها هستند که برای موتورهای جستجو محبوبیت ویژه‌ای دارند. این توضیحات برای کاربران وبسایت به صورت ظاهری قابل مشاهده نیست و تنها برای موتور جستجو قابل تشخیص است. محبوب‌ترین بخش‌های متاتگ‌ها در سئو، قسمت کلمات کلیدی و متای توضیحات است. با کمک افزونه‌هایی مانند yoast seo می‌توانید این بخش‌ها را به وبسایت خود اضافه کنید.

متاتگ‌ها در سئودر گذشته نیز وجود متاتگ‌ها در سئو حائز اهمیت بوده اما نه به اندازه امروز. امروزه موتورهای جستجو اهمیت خاصی به این بخش می‌دهند و هر چه در انتخاب آن‌ها دقت کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

توضیحات متا

بخش توضیحات متا یکی از قسمت‌های کاربردی در متاتگ‌ها هستند که شما می‌توانید به کمک آن توضیحات کلیدی و مهم را به گونه‌ای جذاب وارد کنید. این قسمت همان توضیحاتی است که در نتایج گوگل ظاهر می‌شود. بنابراین چنانچه توضیحات متای بهتری را به کار ببرید، مطمئنا ترافیک بیشتری را به سمت مطلب و وبسایت خود جذب خواهید کرد.

کلمه کلیدی

قسمت دیگری از متاتگ‌ها در سئو به اهمیت کلمه کلیدی برمی‌گردد. این کلمه کلیدی با توجه به عنوان مطلب مشخص می‌شود اما باید به گونه‌ای باشد که هدف کل محتوای شما را مشخص کند. از اینکه می‌گوییم کلمه کلیدی منظورمان کلمه یک سیلابی نیست! شاید بهتر است بگوییم عبارت کلیدی که شامل چند کلمه می‌شود. به عنوان مثال آموزش وردپرس، آموزش ووکامرس و…
این کلمه کلیدی را با کمک ابزارهایی مانند گوگل ترند می‌توانید در یک فرآیند مقایسه‌ای انتخاب کنید.

در انتخاب کلمه کلیدی باید دقت کنید. برای انتخاب یک کلمه کاربردی، درست و جذاب باید زمان زیادی صرف کنید و از جستجو در گوگل و ابزار گفته شده کمک بگیرید تا گزینه‌ای را که بیشترین نتیجه را به خود اختصاص داده انتخاب کنید.

ربات متا

بعضی از صفحات از دید ما نیازی به توجه موتور جستجو ندارند یا به اصطلاح نباید ایندکس شوند. با کمک تنظیماتی که در افزونه yoast وجود دارد می‌توانید این امکان را برای آن‌ها فراهم کنید.

جمع‌بندی
مجموع توضیحات متا و کلمه کلیدی، متاتگ‌ها در سئو را به وجود می‌آورد. به صورت کلی می‌توان این دو مورد را به شکل‌های زیر تعریف کرد:

<Meta name=“keywords“ Content=“کلمات کلیدی مورد نظر“>
<Meta Name=“Description“ Content=“توضیحاتی در مورد مطلب مورد نظر می‌خواهید وارد کنید تا در موتور جستجو نمایش داده شود.“>
<META NAME=“ROBOTS“ CONTENT=“NOINDEX, NOFOLLOW“>

اما اگر از افزونه‌ yoast seo استفاده می‌کنید دیگر نیازی به این تگ‌ها نیست و به راحتی می‌توانید اطلاعات را در پایین هر نوشته وارد کنید.

منبع همیاروردپرس